'Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır...Zaman süratle ilerliyor, milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkâr etmek olur... Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar.'
Mustafa Kemal Atatürk

Gürsu - Dışkaya

"....Bursa`ya karşıdan bakan Katırlı Dağları`nın tepesindeki Dışkaya mevkiinde Gürsu Belediyesi tam 17 bin 400 konutluk proje yaptı. Proje, üniversite alanından sosyal donatıya kadar çevresiyle bütün olacak.
TOKİ ilk etapta 4 bin konut yapacak. 4 bin konuttan sonrasını TOKİ isterse devam edecek. Devam etmezse de uluslararası 4 firma ihaleye girmek üzere hazır.
Henüz başlamamış olsa bile, konut projesi için Gürsu, Bursa merkez ve başka yerlerden 14 bin civarında talep başvurusu alındı." Kaynak

Bunları yazan bir gazeteci(?), 17 000 nüfuslu belediye, kafasına göre 70 000 nüfus için imar planı yaptırtıyor, takdir ediliyor...ve de 14 000 başvuru alıyor...bir de Mimarlar Odası dava açarsa herhalde 100 000 kişi başvurur. Herhalde halkımız; "Oda dava açtı çabucak bitirirler!" diye düşünmekte ya da milletimizde bir beton açlığı var. Ben anlamadım! İnsanların kendini koruma içgüdüsü bu kadar dumura uğrayabilir mi?

Gürsu TOKİ Konutları
alışveriş (36) bilim (73) Ekonomi (117) fotoğraf (84) kitap (54) mimarlık (482) müzik (4) parfüm (2) politika (188) sanat (33) sinema (10) tarih (346) tasarım (99) toplum (294) yemek (1)